ЧКФКЕП :: Всесвітній день туризму

У Чернівецькому кооперативному фаховому коледжі економіки і права традиційно у вересні до відзначення Всесвітнього дня туризму відбувається туристичний одноденний похід за маршрутом Чернівці – Виженка – перевал Німчич – Протяте Каміння – Соколине Око.

От і цього року студенти другого курсу спеціальності «Туризм і рекреація» напередодні свого професійного свята відвідали ці туристичні локації Покутсько-Буковинських Карпат - мальовничі краєвиди, густі ліси та незаймано чиста природа. Провести час наодинці з природою можна відвідавши групу скель «Протяте Каміння».

Утворилося «Протяте Каміння» з розчленованих потужних пластів пісковику, яке часто пронизане отворами та різноманітними ходами. Багато хто вважає, що саме це і стало причиною такої колоритної назви скель.

Студенти спеціальності «Туризм і рекреація» дуже полюбляють ці місця, тут буває багато туристів з Чернівецької області і не тільки.

Місцеві жителі охоче розповідають легенди про утворення цих скель. За однією з них, «Протяте Каміння» утворилося тому, що горяни кип’ятили воду і поливали нею скелі. Це робилося для того, щоб штучно сформувати зручний шлях з гір. Саме так, за легендою, утворилися «протяті» отвори, які пізніше дали назву урочищу.

Тут можна побачити кам’яну арку, яка справді нагадує око, через що і отримала свою назву - «Соколине Око», має 10 метрів висоти і гармонійно вписується в тутешній ландшафт. На поверхні скелі видовбані численні написи, які схожі на давні петрогліфи Писаного каменю.

На вершині скелі «Соколине Око» можна побачити ритуальні чаші-жертовники, які могли бути атрибутом язичницького культу. Дуже уважні відвідувачі можуть навіть відшукати давній вказівник, котрий показує на сторони світу.