ЧКФКЕП :: День юриста в коледжі

Професія юриста — одна з найбільш престижних та шанованих в Україні, адже їх діяльність сприяє удосконаленню чинного законодавства, підвищенню рівня правової культури серед населення, а також утверджує і забезпечує права та свободи кожної людини. Це професійне свято людей, все життя котрих підпорядковано девізу: "Знати право, служити праву, захищати право".

Традиційно, щороку на юридичному відділенні Чернівецького кооперативного фахового коледжу економіки  і права до Дня юриста проводяться заходи, що сприяють підвищенню професійної кваліфікації юристів, правової культури молодих правників. Так, 5 жовтня відбулася студентська конференція на тему: «Вплив правового режиму воєнного стану на систему законодавства України», на якій студенти аналізували такі актуальні теми, як: правові наслідки та обмеження в умовах воєнного стану, досліджували відповіді на спірні питання: воєнний стан чи стан війни, права, свободи та обов’язки та правові механізми захисту прав людини під час воєнного стану, укладання та розірвання шлюбу та проблеми захисту прав дітей в умовах воєнного стану, дипломатичні відносини України в період воєнного стану.

У науковому заході взяли участь студенти юридичного відділення: Анастасія Козак, Тетяна Проданчук, Олександра Андрійчук, Яна Біля, Марія Даниляк, Дмитро Майданюк, Надія Валаш та Надія Вітюк.

Завдяки заходу молоді юристи можуть зробити свої перші кроки у науковій діяльності та долучитись до правової спільноти України, обрати для себе цікаві та перспективні теми для наукових досліджень.

В межах відзначення Дня юриста, завдяки судді Шевченківського районного суду, викладачу юридичних дисциплін Петру Гавалешко студенти відділення мали можливість ознайомитися із системою роботи структурних підрозділів Шевченківського районного суду.

6 жовтня учасниками Юридичної клініки на чолі з керівником  Галиною Сташко, було проведено правоосвітній захід на тему: «5 хвилин права», під час якого студенти старших курсів представляли доповіді для студентів інших спеціальностей щодо змін в законодавстві кожної спеціальності. Також був проведений правовий квест, в якому взяли участь студенти 1 курсу.

 

Дорогі студенти-правники та молоді юристи!

Вітаємо Вас з нашим професійним святом – з Днем ЮРИСТА!

На вас покладено відповідальну місію - стояти на сторожі конституційних прав і свобод громадян України, моральності і милосердя. Саме ви формуєте правову культуру українського суспільства, повагу до Закону, правову політику держави.

Бажаємо Вам професійних звершень та успіхів, творчої наснаги, задоволення від навчання та постійного вдосконалення, і найголовніше – ніколи в майбутньому не розчаровуйтесь у нашому виборі професії!