ЧКФКЕП :: Тиждень правових знань

Щорічна традиція святкування тижня правових знань на юридичному відділенні черговий раз продемонструвала важливість правової освіти молоді.

З метою розвитку в коледжі системи безперервної правової освіти та виховання, покращення роботи щодо формування рівня правової культури студентів, розвитку громадянських компетентностей здобувачів освіти, застосування в освітньому процесі кращих досягнень юридичної науки, з 04  по 08 березня цикловою комісією юридичних дисциплін було проведено Тиждень права.

Одним із завдань сучасної правової освіти є вміння студента орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на заняттях права просто неможливо, тому протягом тижня студенти залучалися до участі в цікавих правових заходах.

Цьогоріч студенти проводили як науково-практичні, так і розважальні заходи.

Розпочався тиждень квестом на правову тематику «Не заблукайте в лабіринтах закону», під час якого студенти різних спеціальностей мали змогу в ігровій формі позмагатися та закріпити і узагальнити знання з правових питань. Традиційно учасники Студентського наукового товариства ділилися правовими знаннями зі студентами молодших курсів в рамках заходу «Правовий вернісаж».

Під час Круглого столу на тему «Порівняльний аналіз Конституції України та Конституцій світу» студенти порівнювали характеристики Конституції України та конституції демократичних країн світу. Цікавим елементом даного заходу було те, що студенти зробили  переклад положень конституцій різними мовами, зокрема англійською, румунською, італьською, польською, німецькою. Перед кожним виступом звучав гімн держави країни, мовою яких було здійснено переклад.

Під час розважальної гри «Філософія права» студенти розширювали свій кругозір та змагалися в рівнях правових знань.

Також в рамках тижня пройшли традиційні для студентів-юристів «Оксфордські дебати» на тему: «Перспективи декриміналізації та подальшої легалізація евтаназії в Україні», протягом яких студенти відстоювали свої позиції. В процесі проведення Оксфордських дебатів студенти спробували себе не лише у ролі промовців, а й набули корисних навичок ведення дебатів, відповіді на запитання, здобули досвід побудови виступу, техніки та відповідного використання невербальної комунікації. Декому з виступаючих навіть довелося застосовувати навички самоконтролю та самозаспокоєння. Адже Оксфордські дебати – надзвичайно видовищний метод інтерактивного тренінгу та чудова можливість набуття практичного досвіду публічних виступів.

Випускники юридичного відділення провели рольову гру у формі судового засідання. За обраною фабулою справи щодо розірвання шлюбу та визнання місця проживання дітей, студенти розподілили між собою процесуальні статуси, на підставі аналізу законодавства та судової практики виробили позиції і повністю підготували всі процесуальні документи.

В межах залучення практичних працівників до реалізації освітніх програм відбулася зустріч-бесіда з представником ювенальної поліції щодо відповідальності за вчинення правопорушень та їх наслідків.

Учасники Юридичної клініки традиційно надавали консультації всім бажаючим.

Загалом подібні заходи підвищують зацікавленість студентів у правових знаннях, сприяють умінню співвідносити норми моралі та права і застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Циклова комісія юридичних дисциплін дякує усім учасникам, модераторам, спікерам за їх участь в організації та проведенні цікавих навчально-наукових та просвітницьких заходів. Ми впевнені, що висока правова культура суспільства сприятиме подальшій консолідації українського суспільства та процвітанню нашої держави!